ایمیل جدید نقشه نگار

احتراما به اطلاع همکاران گرامی می‌رسانیم که ایمیل جدید نقشه نگار از شهریور ماه سال جاری به آدرس info@Naghshehnegar.com تغییر پیدا کرده است. لطفا از این تاریخ فایل‌ها و اطلاعیه‌های مربوطه را از این مجرای ارتباطی ارسال نمایید. پیشاپیش از همکاری شما متشکریم.

انواع نقشه و نقشه برداری | نقشه نگار شمال

انواع نقشه و نقشه برداری

نقشه نگار شمال – در راستای سلسله مطالبی در نظر داریم تا نسبت به آشنایی هرچه بیشتر بازدیدکنندگان به مباحث نقشه برداری اقدام نماییم. در این مطلب قصد داریم تا با انواع نقشه و نقشه برداری آشنا شویم، پس با نقشه نگار همراه شوید.

بیشتر بخوانید

مراحل نقشه برداری | نقشه نگار شمال

مراحل عملیات نقشه برداری

نقشه نگار شمال – در راستای سلسله مطالبی در نظر داریم تا نسبت به آشنایی هرچه بیشتر بازدیدکنندگان به مباحث نقشه برداری اقدام نماییم. عملیات نقشه برداری به دو مرحله اصلی تقسیم می‌شود.

الف. عملیات صحرایی: شامل اندازه گیری به منظور تهیه نقشه، پلان یا پیاده کردن خطوط پروژه‌های فنی و ساختمانی است. اندازه گیری‌ها شامل اندازه گیری فاصله‌های افقی و قائم زوایای افقی و قائم است. اندازه گیری‌ها به کمک لوازم و وسایل روبرو انجام می‌شود: وسایل اندازه گیری طول مانند متر و فاصله یاب، وسایل اندازه گیری زاویه به وسیله قطب نما و تئودولیت، وسایل اندازه گیری فاصله قائم یا اختلاف ارتفاع مانند شاخص و ترازیاب. نتیجه اندازه گیری‌ها در دفترهای مخصوصی به نام دفتر برداشت ثبت می‌شود.

ب. عملیات دفتری: شامل این مراحل است: محاسبات = شامل تفسیر نتایج عددی اندازه گیری‌ها است، برای آسان کردن محاسبات از وسایلی مانند جدول، نمودار، خط کش محاسبه و کامپیوتر استفاده می‌شود. ترسیم نقشه = برای ارائه نتایج کار اندازه گیری، عملیات ترسیم با استفاده از غلائم قراردادی انجام می‌شود.

نقشه برداری چیست؟ | نقشه نگار شمال

با نقشه برداری بیشتر آشنا شوید!

نقشه نگار شمال – در راستای سلسله مطالبی در نظر داریم تا نسبت به آشنایی هرچه بیشتر بازدیدکنندگان به مباحث نقشه برداری اقدام نماییم. در گام اول به مقدمات این رشته و آشنایی با برخی از اصطلاحات پرکاربرد خواهیم پرداخت. نقشه برداری عبارت است از علم تهیه نقشه از سطح زمین، تعیین ابعاد کره زمین و نمایش همه یا قسمتی از سطح زمین به صورت پلان یا نقشه. در این علم قطعاتی از سطح زمین را با همه عوارض آن روی صفحه کاغذ یا صفحه افقی نمایش می‌دهند.

بیشتر بخوانید

نقشه نگار شمال | نقشه برداری در استان گیلان

افتتاح وب‌سایت نقشه نگار

ضمن عرض سلام خدمت بازدیدکنندگان گرامی، مفتخریم تا به اطلاع شما برسانیم که وب‌سایت گروه نقشه برداری نقشه نگار شمال در راستای تسهیل ارائه خدمات در بستر وب و همچنین ایجاد مجرای ارتباطی در راستای گسترش فعالیت‌های خویش در شمال کشور و بالاخص استان گیلان، در انتهای مردادماه یک‌هزار و سیصد و نود سه و با همت استودیو طراحی و توسعه موج شکن اقدام به بازگشایی فاز اول پروژه خود نمود.

بازدیدکنندگان گرامی می‌توانند از طریق بخش‌های مختلفی که در وب‌سایت تعبیه شده نسبت به آگاهی از خدمات ارائه شده از سوی نقشه نگار شمال اقدام نموده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایند. در بخش دیگر وب‌سایت با عنوان مقالات نقشه برداری می‌توانید نسبت به آشنایی با ابعاد مختلف این رشته از مقدمات تا سطوح پیشرفته اقدام نمایید.

گفتنی است که نقشه نگار شمال با دارا بودن بیش از هشت نمایندگی فعال حوزه نقشه برداری در بزرگ‌ترین شهرستان‌های استان گیلان اعم از بندرانزلی، رشت، آستارا، لنگرود، لاهیجان، صومعه سرا، ماسال، شاندرمن و شفت و برخورداری از مجوزهای رسمی نقشه برداری از سازمان‌های نظیر نظام مهندسی ساختمان، اداره آب و با در اختیار داشتن طیف وسیعی از نیروهای متخصص در حوزه نقشه برداری و همچنین تجهیزات پیشرفته این حوزه آمادگی خویش را در جهت اخذ پروژه‌های جدید نقشه برداری اعلام می‌دارد.

در انتها شما عزیزان می‌توانید جهت هرگونه مکاتبه در زمینه ارائه سفارش، اخد مشاوره، پیشنهادات و انتقادات، نوشته‌ها و یا صدای خود را از طریق بخش تماس با ما مطرح نمایید. همکاران ما در روابط عمومی نقشه نگار شمال در اسرع وقت پاسخگوی پرسش‌ها و یا انجام مراحل پذیرش درخواست شما خواهند بود. همچنین می‌توانید دیدگاه‌های خود در زمینه مقالات آموزشی و همچنین اخبار و اطلاعیه‌های نقشه نگار شمال را در زیر همان بخش ثبت و پس از مدتی منتظر تائید دیدگاه و در صورت لزوم دریافت پاسخ از سوی ما باشید. از اینکه نقشه نگار شمال را برای بازدید انتخاب نمودید، از شما سپاسگزاریم.

تفکیک عرصه و اعیان | نقشه نگار شمار، مجری نقشه برداری در گیلان

بازگشایی شعب جدید

احتراما به اطلاع مخاطبین گرامی می‌رساند که گروه نقشه برداری نقشه نگار شمال در نظر دارد جهت گسترش فعالیت‌های خویش در تمامی شهرستان‌های استان گیلان نسبت به دایر کردن شعب جدید در برخی از شهرستان‌های غرب و شرق استان گیلان اقدام نماید. گفتنی است که اطلاعات بیشتر به زودی از طریق همین بخش به اطلاع شما خواهد رسید.